Belépés a foglaláshoz
A dubai-i önkormányzat a (DIBS) 2009 hajózási kiállításon mutatja be vízi tömegközlekedési rendszerét
Dubai International Boat Show
A Dubai International Marine Club területén jelenleg zajló Dubai International Boat Show (DIBS) 2009 kiállításon mutatja be vízi tömegközlekedési rendszerét a dubai-i önkormányzat közlekedésügyi hivatala (RTA).

A hivatal a kiállításra elhozta a Dubai Creek-öbölben hamarosan szolgálatba álló személyszállító hajóinak egyikét, melyet a látogatók ingyen próbálhatnak ki, az RTA ezzel is igyekszik népszerűsíteni a jövő év márciusától beinduló vízi tömegközlekedést, mellyel elsősorban a város útjainak zsúfoltságát, illetve a levegő szennyezettségét és a közúti balesetek számát igyekeznek csökkenteni.

A Dubai Creek öböl körüli beruházásokat ismertető rövid videó



Dubai Google térkép - Dubai Google Map
Az RTA emellett külön pavilont is felállított, ahol részletes tájékoztatást adnak a jövő év márciusától bevezetésre kerülő vízi személyszeállításról, melyet a most bemutatásra kerülő hajókkal bonyolítanak majd le.
A szolgálatba álló hajók a kiírt pályázat követelményeinek megfelelve mintegy száz fő szállítására lesznek képesek a legnagyobb biztonság mellett, és a Dubai Creek öböl, a Palm szigetek (Palm Deira, Palm Jumeirah és a Palm Jebel Ali), illetve az újonnan kiépülő Lagoons városrész között fognak közlekedni. A későbbiekben újabb komphajók és kisebb vízi járművek szolgálatba állítását tervezik, ezek száma egyelőre még nem ismert.

Dubai City

A Dubai városát két részre osztó Dubai Creek öböl


Dubai International Boat Show

A Dubai International Boat Show (DIBS) 2009 hajózási kiállítás, mely elsősorban luxusjachtok illetve hajózási felszerelések gyártóinak, forgalmazóinak nyújt lehetőséget a bemutatkozásra


 

A vízi-tömegközlekedés bevezetése alternatív lehetőséget jelent arra, miként lehet tovább csökkenteni Dubai közútjainak a túlzsúfoltságát, erről maga Dubai uralkodója, Shaikh Mohammad Bin Rashid Al Maktoum rendelkezett.

 

The Lagooons

A The Lagoons városrész modellje, 2010 márciusától itt is közlekedni fognak a komphajók

 

A becslések szerint a kompközlekedés az új hidak építése mellett jelentősen tehermentesíti Dubai útjait és már meglévő hídjait, az első évben 3 millió utasra számítanak, aki igénybe veszi a szolgáltatást. Dubai-nak óriási szüksége van a tömegközlekedés fejlesztésére, tekintettel a lakosság és azzal együtt a gépjárművek számának nagyarányú növekedésére.

SZG - Dubai Online

Fórum Dubai ->

Dubai hotelek, repülőjegy, last minute akciós utak, online foglalás a legkedvezőbb árakon!
Információk, hírek, érdekességek Dubairól. Dubai Online - a No.1 Dubai utazási portál.
Copyright 2011 - MCOnet Hungary Minden jog fenntartva!