Dubai-ban folyamatosan kerülnek átadásra hotelek és üdülők, ennek köszönhetően 2015 -re megtriplázódik a szállodai szobák száma az UAE területén.
A közel-keleti térségben már most is Egyesült Arab Emirátusoknak származik a legnagyobb bevétele a turizmusból. Így lesz a következő évtizedekben is köszönhetően a rendkívüli látnivalók, az üdülők és a szállodai szobák folyamatosan növekvő számának.
Dubai egyik jelképe, a hétcsillagos Burj Al Arab HotelA becslés szerint 2015 -re 180 ezer szállodai szoba kerül átadásra, mely a háromszorosa a jelenlegi 60 ezernek, ezek legtöbbje pedig a leglátványosabban fejlődő Dubai -ban és közvetlen környékén várja a turistákat csak itt hét év múlva a 141 ezret éri el a számuk.
A Jumeirah Lake Towers Dubai egyik legnagyobb szállodai negyedeA nagyarányú fejlődés olyan projektek keretében történik, mint a Bawadi, a világ leendő legnagyobb kiterjedésű üdülőövezetének az építése.
A kormányzati irányítás alatt álló Dubai Holding leányvállalataként működő Tatweer által épített turistaparadicsom nemcsak a világ legnagyobb turisztikai centruma, hanem egyik legnagyobb bevásárlóövezete is lesz egyben, területén összesen 40 millió négyzetméter bérelhető üzlethelyiség kerül kialakításra.
A fejlesztés mértékének növelésére a legújabb gazdasági elemzések eredményei ösztönözték a befektetőket, a GDP és azzal együtt a turisztikai ágazatból származó bevétel ugyanis szinte minden képzeletet felülmúlóan, átlag 11 százalékkal nőt az elmúlt évben.
A Tatweer-nek a Bawadi mellett komoly részesedése van a szintén kulcsfontosságú Dubailand projektben is, mely során Dubai belterületén kerül kialakításra egy szórakoztatóipari és szálloda komplexum, Las Vegas-i stílusú luxushotelekkel és a Disneyland-hez hasonló vidámparkokkal, sportpályákkal.
A tervek szerint a befektetők összesen 6500 hotelszobával bővítik Dubailand szállodai kapacitását, melyből 5100 négy, 1100 pedig ötcsillagos lesz.
SZG -
Dubai Online
Fórum Dubai ->